Essentiq príbeh

Prírodné, organické produkty Essentiq sú výsledkom tradičných znalostí, múdrosť našich predkov aktualizovaná s inovatívnymi riešeniami. S nami vždy nájdete niečo nové. Buď vyvíjame nové výrobky, alebo zlepšujeme formulácie starých výrobkov v súlade s najnovším vývojom.

Hnacou silou slovinskej certifikovanej biokozmetiky Essentiq, sú traja úspešní partneri – Tanja, Tine, Blaž, ktorí zdieľajú vášeň pre prírodu, so snahou zachytiť tie najkrajšie okamihy, ktoré nám dáva príroda. Snažia sa zachytiť do produktov podstatu a dotyk prírody. Čistú, čerstvú, nedotknutú, jemnú. Pre Vás, pre nás.

Tine Oblak – spoluvlastník, výskum a vývoj

Tineho starý otec bol známym lekárnikom v Ľubľane, ktorý otvoril svoju lekáreň už v roku 1932. Jeho zameraním a vášňou bola štúdia bylinných rastlín a ich liečebné účinky. Vyvinul dve dôležité masti: „Okama“ a smrekovú živicu. Okama – prospešná pre rôzne kožné problémy, ako je popraskaná koža, popáleniny, zápaly, bodnutie hmyzom. Smreková živica bola použitá na liečbu otvorených rán a záchvatov. Predtým, ako zomrel, vyvinul kstlivosť o suchú pokožku na tvári a na znižovanie alergie a zápal kože.

Tine zdedil po starom otcovi vášeň pre byliny a vývoj bylinných produktov. Ako produktový vývojár sa stará o to, aby produkty spoločnosti Essentiq boli vysoko kvalitné a efektívne, ale zároveň citlivé a šetrné k pokožke.

Tanja Božinac – zakladateľ, výkonný riaditeľ

Všetko to začalo po narodení jej syna. Podobne ako ona, aj jej syn trpí dermatitídou. Tanja bola od jej štyroch rokoch na kortikosteroidoch. Nikdy nejak nevenovala pozornosť opatreniam, aby predchádzala vzniku problémom s pokožkou, až kým aj jej syn netrpel tým istým problémom. Uvedomila si, že nie je dôležité len to, čo jeme, ale aj to, čím sa natierame.

A pokiaľ ide o ochranu pokožky, kvalita kozmetických výrobkov je naozaj dôležitá. Ona a jej syn testujú každý produkt Essentiq, aby skontrolovali reakciu citlivej kože. Jej príslovie je: „Nikdy by som zákazníkom neponúkla niečo, čo by som nevyskúšala na sebe a na mojich deťoch.“

Blaž Topolinjak, spoluvlastník, AD & Design

Blaž strávil svoje detstvo obklopené kopcovitými vinicami, jasnými listnatými lesmi a obrovskými poliami. Blaž a jeho priatelia často vyliezli najvyššie bukové stromy, aby si mohli vychutnať nádherné výhľady na údolia a kockované vzory zelených a zlatých lúk, všetky perfektné obdĺžniky. Blaž študoval a strávil svoje prvé pracovné roky v mestskej Ľubľane, ale obrazy a pocity z jeho detstva sa stali čoraz živšie a nakoniec ho priviedli späť do vidieckeho Slovinska. V súčasnosti je šťastný a vášnivý majiteľ ekologickej záhrady, ktorá sa neustále rozrastá. Príroda ho inšpiruje v práci. Môžete cítiť jeho lásku k prírode v grafickom dizajne Essentiq. Čisté, svieže a pestré.