O produktoch Essentiq

 • Produkty obsahujú najmenej 98% prírodných organických zložiek. Počet a koncentrácia aktívnych organických zložiek nie je všetko, magická sila Essentiq-u spočíva v synergii získanej z kombinácie správnych prísad, v správnom pomere. 
  Vysoko kvalitné, prírodné a organické produkty určené pre celú rodinu.
  Essentiq vyvinula:
  CLASSIC líniu: základná starostlivosť o pleť, telo a vlasy.
  MAGIC líniu: luxusná, patentovaná starostlivosť o pleť, založená na najnovšom vývoji biotechnológie týkajúcej sa kmeňových buniek rastlín, obohatené o peptidy a enzýmy. S nízkomolekulárnym zložením, pre prenikanie aktívnych látok hlboko do pleti.
  ESSENTIQ PROFESSIONAL líniu: ktorá je určená do kozmetických salónov a je zložená z 36 produktov, z ktorých je možné vytvoriť 100 rôznych variácií, pre konkrétne problémy pleti.
  INTERIÉROVÉ VONE A DIFUZÓRYčisto prírodné ineriérové parfémy a difuzóry pre domácnosť, salóny a kancelárie… Essentiq použil na ich výrobu iba čisté esenciálne oleje rastlín a extrakty z ovocia, s pridaním bio alkoholu. Obsah je netoxický pre človeka a schválený asociáciou IFRA.
 • Výrobky neobsahujú formaldehyd, parafín, propylénglykol, kremík alebo deriváty chlóru.
 • Výrobky neobsahujú parabény, polyetylénglykol (PEG), laurylsulfát sodný (SLS / SLES), syntetických farbív, fenoxyetanol, alebo etoxylované produkty.
 • Výrobky neobsahujú geneticky modifikované organizmy.
 • Obal je plne recyklovateľný.
 • Maximálne 0,3% vône je povolené v celkovej látke. Všetky vône musia mať certifikát IFRA a presné vyhlásenie o alergénoch.

Podrobnejšie informácie o prísnych kritériach, ktoré musí spĺńať výrobok, aby bol certifikovaný ako organický, nájdete v štandarde ECOGEA.